Dopełnieniem arabik jest niezwykle egzotyczna i aromatyczna indyjska robusta, dająca idealną gęstość espresso, co owocuje piękną, aksamitną cremą. BIO Organic 100% Arabica 1 kg to starannie wyselekcjonowane ziarna odmiany Arabiki. Dzięki odpowiedniej obróbce oraz średniemu wypalaniu, kawa Vergnano Espresso Extra Dolce 1000 zapewnia złożony bukiet o niewielkiej kwaskowatości oraz wyczuwalnych nutach kwiatowych i owocowych. Nad wyjątkowością marki czuwa tradycja sięgająca ponad wiek wstecz, jednak to zakup plantacji kawy w Kenii w 1930 roku zadecydował o jej globalnej rozpoznawalności. Caffè Vergnano stało się znane w całych Włoszech, by później zdobyć uznanie na arenie międzynarodowej. Aby Twoja kawiarnia stała się przytulniejsza i jednocześnie charakteryzowała się niepowtarzalnym stylem, Caffè Vergnano oferuje szeroki wybór eleganckich, prostych oznaczeń.

Jednak naszym zdaniem zwycięzcą w tym odwiecznym sporze powinien  być Turyn, czyli pierwsza stolica Włoch i… espresso. Caffé Vergnano to producent kawy, wierny najstarszym, prestiżowym tradycjom jej wypalania, a jednocześnie historia pracy z alpari najbardziej dynamiczna i awangardowa palarnia kawy we Włoszech. Vergnano Espresso jest mieszanką wysokogatunkowych ziaren arabiki (85%) i robusty (15%). Kawa świetnie sprawdzi się podana w formie aromatycznego espresso.

  • Espresso ma wiele twarzy, a łącząc się z ciepłym mlekiem mniej więcej w tych samych proporcjach tworzy cortado.
  • Kawa Vergnano Espresso Crema swój słodki smak zawdzięcza ziarnom arabiki, pochodzącym wprost z Ameryki Środkowej, a intensywny, czekoladowy aromat azjatyckiej robuście.
  • To gwarancja, że w każdej filiżance odnajdziemy pełnię smaku, doskonałe połączenia rozmaitych nut i aromatów.
  • Vergnano Espresso nie posiada wysokiej zawartości kofeiny.
  • Osobno podane zostaną także kieliszek lub szklanka wody niegazowanej, które umożliwią oczyszczenie kubków smakowych przed konsumpcją.

Caffè Vergnano ze swoim projektem Women in Coffee wspiera stowarzyszenie Telefono Rosa w walce z przemocą na tle płciowym. Od 25 listopada do 1 grudnia cały dochód ze sprzedaży Różowej Kolekcji Caffè Vergnano zostanie przekazany stowarzyszeniu, które od lat działa na rzecz wsparcia psychologicznego kobietom ofiar przemocy. Caffè corretto to nic innego jak espresso wzbogacone odrobiną mocnego alkoholu, najczęściej grappy, likieru anyżowego, brandy lub rumu. Dla miłośników espresso, którzy pragną odkryć nowy wymiar swojej ulubionej kawy.

Tradycja, pasja i dbałość o najwyższą jakość produktów już od czterech pokoleń cechują piemoncką palarnię Vergnano. W Caffè Vergnano od lat kładzie się nacisk na jakość procesu obróbki ziaren. Jego kluczowy etap – wypalanie – jest niezmiennie przeprowadzany z wykorzystaniem tradycyjnej metody wolnego prażenia ziaren.

Vergnano Espresso Classico 600 1 kg

Dla osób, które szukają intensywnego smaku espresso i słodyczy deseru czekoladowego. W skutek powolnego procesu palenia kawa nabiera delikatnego i jedwabistego smaku. Jest to idealna propozycja dla miłośników lekkich kwiatowych aromatów. Cold brew w ostatnim czasie zyskało ogromną popularność i coraz częściej tę pozycję znaleźć można w kawiarnianych kartach. Kawa podawana jest bezpośrednio po przefiltrowaniu w niskich szklankach, wypełnionych lodem.

  • Kawę ziarnistą najlepiej przygotować w profesjonalnym ekspresie lub mielić w tradycyjny sposób, w młynku.
  • Caffè Vergnano – włoskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji kawy, założone w 1882 roku z inicjatywy Domenico Vergnano, jako mała apteka w Chieri, miasteczku u podnóża wzgórz Turynu[1].
  • W Caffè Vergnano ten kluczowy etap jest niezmiennie przeprowadzany z wykorzystaniem tradycyjnej metody wolnego prażenia ziaren.
  • BIO Organic 100% Arabica 1 kg to starannie wyselekcjonowane ziarna odmiany Arabiki.

Dla osób, które chcą cieszyć się łagodnym smakiem kawy w wersji XXL. Jeżeli mamy ochotę na kawę o nieco większej obojętości, możemy poprosić o espresso lungo lub, w spolszczonej wersji, o espresso przedłużone. Otrzymamy wówczas napój kawowy o objętości około trzykrotnie większej od standardowego espresso, uzyskany w wyniku dalszego zaparzania właściwego ekstraktu.

Prowadzona przez rodzinę Vergnano od czterech pokoleń.

Nie bez powodu utrzymuje się w czołówce włoskich producentów kawy przez wiele lat, stanowiąc wyznacznik jakości i tradycji w tej dziedzinie. Wiele włoskich miast rości sobie prawo do miana „stolicy kawy”. Poczynając od Wenecji,  do której w 1570 roku przywieziono pierwsze worki jutowe po brzegi wypełnione zieloną kawę ze wschodu, po Triest, główny port, przez który do dziś przepływa większość krajowego transportu „czarnego złota”.

Vergnano 100% Arabica Organic 1 kg

Podobnie jak caffè  latte, latte macchiato serwowane jest w wysokich i przezroczystych szklankach. Dla miłośników delikatnych i łagodnych w smaku kaw mlecznych. Po zamówieniu flat white otrzymamy napój skomponowany z espresso doppio oraz około 120 ml delikatnie spienionego mleka o kremowej i jednolitej  konsystencji. Taka kawa najczęściej serwowana jest w kubku lub dużej filiżance. Dla fanów intensywnego smaku kawy przełamanego askamitną warstwą mlecznej pianki.

Dla osób, które oczekują delikatnego smaku zamkniętego w skondensowanym naparze. Przypominamy także, że niezbędne produkty – od ziaren po profesjonalny sprzęt – do samodzielnego przygotowania kawy znajdziecie w naszym oficjalnym sklepie internetowym. My Włosi wiemy jednak, że wzięła się ona od sposobu przygotowania kawy, polegającego na przepuszczeniu gorącej wody pod ciśnieniem przez drobno zmielone ziarna. Espresso w języku włoskim oznaczę po prostu kawę „wyciskaną”, „wytłaczaną”. Proces ten odbywa się w specjalnym ekspresie, którego wynalezienie zawdzięczamy… potrzebie skrócenia czasu parzenia kawy! Zatem choć faktem jest, że utożsamianie słowa espresso z ekspresowym czasem przygotowania tego napoju jest mylne, to gdy następnym razem zarzucimy komuś kompletną kawową ignorancję, przypomnijmy sobie historię Angelo Moriondo z Turynu.

Vergnano Antica Bottega 250g kawa mielona

Dla osób preferujących łagodny, a jednocześnie głęboki smak kawy, pozbawiony nadmiernej goryczy i kwasowości. Bazę dla tej kawy stanowi czekolada rozpuszczona w mleku oraz espresso. Dodatkowo całość dekoruje się chmurką bitej śmietany, zazwyczaj oprószoną wiórkami czekolady lub cynamonem. Dla osób kochających połączenie smakowe kawy i czekolady, które w tym przypadku odgrywają główną rolę. Zamawiając u baristy espresso otrzymamy napój o pojemności 25 ml z widoczną pianką (z wł. crema), podany w uprzednio podgrzanej filiżance o pojemności 70 ml. Osobno podane zostaną także kieliszek lub szklanka wody niegazowanej, które umożliwią oczyszczenie kubków smakowych przed konsumpcją.

Caffè Vergnano – włoskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji kawy, założone w 1882 roku z inicjatywy Domenico Vergnano, jako mała apteka w Chieri, miasteczku u podnóża wzgórz Turynu[1]. Caffe Vergnano Espresso Classico 600′ 1kg to Klasyczne wydanie włoskiej, ziarnistej kawy, w której wysokiej jakości ziarna Robusty, odgrywają największą rolę. Podstawą kawy Cristal 1882 są wyjątkowo egzotyczne i aromatyczne ziarna Maragogype – każde z nich jest niezwykle wartościowe i bogate w nietypowe walory smakowe. Dzięki długiemu dojrzewaniu na najwyższych poziomach plantacji i czubkach roślin, absorbują najwięcej światła, które daje im oryginalne właściwości.

Kawa świeżo palona MyCoffee

Takie połączenie idealnie pasuje do naturalnego zapachu afrykańskiej arabiki, co dodatkowo potęguje niespotykane i oryginalne doznania smakowe. Podaje się go w wysokiej szklance lub w kieliszku do wina. Dla osób, które lubią kawowe eksperymenty, łączące głęboki aromat kawy i intensywny smak alkoholu, doprawiony download local candle timer and spread remaining indicator for mt4 free nutą słodyczy. To tak zwana „duża czarna”, skomponowana z pojedynczego lub podwójnego espresso i gorącej wody – od 100 do 150 ml w zależności od gramatury wykorzystanej kawy. W warunkach domowych można eksperymentować z ilością wody dodanej do naparu kawowego, aby uzyskać zadowalającą intensywność.

DOSKONAŁA MIESZANKA NAJLEPSZYCH KAW NA ŚWIECIE

Caffè Vergnano podjęła wyzwanie nowej, światowej polityki środowiskowej, ponieważ polepszenie jakości środowiska oznacza lepszą jakość ludzkiego życia. Te pliki pozwalają nam na dokonanie analiz dotyczących naszego sklepu internetowego, co może przyczynić się do jego lepszego funkcjonowania i dostosowania do potrzeb Użytkowników. Kawa Vergnano Espresso Crema swój słodki smak zawdzięcza ziarnom arabiki, pochodzącym wprost z Ameryki Środkowej, a intensywny, czekoladowy hollywoodzkie baśnie i polityka aromat azjatyckiej robuście. Doskonale zachowany balans pomiędzy smakiem i konsystencją będzie idealny przede wszystkim dla osób, które cenią delikatną, aromatyczną i lekką, ale jednocześnie pełną w smaku kawę. Kawa po wiedeńsku serwowana jest z dodatkiem gorzkiej lub mlecznej czekolady i ze sporą ilością bitej śmietany, której wierzch posypuje się według uznania kakao albo cynamonem. Napój ten łączy w sobie głęboki aromat parzonej kawy oraz łagodność czekolady.